Nutrawell ürünlerinin üretiminde dikkat edilen kalite unsurları nelerdir?

Nutrawell sağlıklı ve kaliteli yaşamı desteklemeye yönelik oluşturduğu ürün gamı ile sadece eczanelerde satışa sunulan fonksiyonel gıda ve besin destekleri markamızdır. Uluslararası hammadde tedarikçilerinden sağladığımız yüksek kalitede hammaddelerle, kalite kontrol testine tabi tutulduktan sonra,GMP standartlarında üretim yapılmaktadır.Tüm üretim,laboratuvar ve dağıtım tesisimiz ile hammaddeden son ürüne tüm süreçte yüksek kaliteyi garanti etmekteyiz.GMP,ISO 22000 ve Helal Sertifikaları ile gıda güvenilirliği sunmaktayız.Ürünlerimiz Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu içermez.Gluten içermez.

Ürünlerinizin Helal Sertifikası var mıdır?

Nutrawell ürünlerinin tamamında Helal Sertifikası bulunmaktadır.

SLIMPACK nedir?

SLIMPACK, Türk Gıda Kodeksi Kilo Verme Amaçlı Enerjisi Kısıtlanmış Gıdalar Tebliği’ne göre formüle edilmiş, kalorisi kısıtlanmış bir gıdadır. Kilo verme amacıyla enerjisi kısıtlanmış diyetler için hazırlanan gıdalar;üretici talimatlarına göre kullanıldıklarında günlük toplam diyetin tamamının veya bir kısmının yerini alabilecek özel formüle edilmiş ürünleri ifade eder. 

SLIMPACK ürünlerinin her bir porsiyonunda; 20 g Whey proteini, 18 aminoasit, 24 vitamin&mineral ve lif kaynağı (Prebiyotik) ile L-Karnitin, Konjuge Linoleik Asit (TONALIN CLA),Ahududu ketonları ve Yeşil Kahve ekstresinden oluşmaktadır.SLIMPACK günlük ihtiyacınız olan vitamin&mineralleri,aminoasit bakımından zengin Whey proteini ve lif kaynağı içerir.SLIMPACK Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu içermez.Gluten içermez.

SLIMPACK nasıl kullanılır ?

SLIMPACK kullanımında etkin bir sonuç için,3 aşamalı bir program önerilmektedir:

  1. Başlangıç Programı: 2 gün sürecek olan başlangıç programı 3’er saat ara ile tüketilen 5 öğünden oluşmaktadır.SLIMPACK toz karışım toplamda ortalama 1100 kalori civarında enerji sağlayarak,günlük tüm vitamin,mineral ve temel ebsin ihtiyaçlarınızı karşılar.Başlangıç programı 3 haftaya kadar uzatılabilir.3 haftadan fazla bu programın tıbbi tavsiye olmaksızın kullanılması önerilmez.Her öğünde 1 paket (23g) toz ile 300 ml yarım yağlı süt (%1,5 yağ) homojen bir şekilde karıştırılarak içilir.Bir paket toz karışım bir öğüne eşdeğerdir.SLIMPACK kullanılan öğünlerde başka katı gıda tüketilmemelidir.Gün boyu 2-3 litre su tüketilmelidir.Gün içerisinde şekersiz çay,bitki çayları ve kahve gibi kalorisiz içecekler tüketilebilir.Bu evrede sık tuvalete gitme ihtiyacı duyulabilir.
  2. Devam Programı: 3.günden itibaren devam programı enerjisi kısıtlanmış diyetin bir parçası olarak sürdürülebilmektedir.2 ana öğün yerine (tercihen sabah ve akşam) 1’er paket SLIMPACK kullanılır.Diğer ana öğünde (tercihen öğlen) kadınlarda 500 kalori, erkeklerde 700 kaloriyi aşmayacak şekilde sağlıklı bir öğün planı tercih edilmelidir.Bu öğünler arasında her biri 100 kaloriyi geçmeyecek şekilde 3 ara öğün tüketilmelidir.2 öğün SLIMPACK,1 ana öğün ve 3 ara öğün ile birlkte günlük kadınlarda 1200 kalori,erkeklerde 1400 kalori civarında enerji sağlamaktadır.Öğün aralarında şekersiz çay,bitki çayları ve kahve gibi kalorisiz içecekler tüketilebilir.Gün boyu 2-3 litre su tüketilmelidir.
  3. Koruma Programı:Günde 1 ana öğün (tercihen akşam) yerine SLIMPACK kullanılır ve 2 sağlıklı öğün (tercihen sabah ve öğlen) tüketilir.Öğün aralarında ise her biri 100 kaloriyi aşmayacak şekilde 3 ara öğün tüketilmelidir.Gün boyu 2-3 litre su tüketimine özen gösterilmelidir.Öğün aralarında şekersiz çay,bitki çayı ve kahve tüketilebilir.

Devam ve koruma programı kilo kontrolü için öğün yerini almaktadır.

Nutrawell Uzman Diyetisyenleri tarafından hazırlanan beslenme programları ile de kişinin hangi besinden ne kadar tüketmesi gerektiği konusunda devam ve koruma evresinde  destek verilmektedir.

SLIMPACK nasıl hazırlanır?

SLIMPACK tek kullanımlık saşe formları ile taşınması kolay ve hazırlanması pratik bir gıdadır.Her saşe 23 gramlık toz formda paketlerden oluşmaktadır.SLIMPACK;süt,kefir ve yoğurt ile hazırlanarak tüketilebilir.Toz halinde bulunan SLIMPACK,tercih edilen süt ürünü ile karıştırılarak hazırlanmalıdır.

SLIMPACK Çocukların Kullanımına Uygun mudur?

SLIMPACK, öğün yerine geçen gıda ürünleri 13 yaş ve üzeri yetişkinlerin besin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilmiştir. Çocukların günlük besin ihtiyaçları farklıdır. Fakat, çocukların sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir kiloda olmaları da büyük önem taşır. Bu sebeple, eğer çocuğunuzun bir kilo problemi olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bir doktora danışmanızı öneririz.

Emzirme döneminde SLIMPACK kullanılabilir mi?

Emzirme döneminde bebeğiniz vücudunuzdan günlük ortalama 500 kalori alır. Hamilelik ve emzirme dönemleri özel besin ihtiyaçlarının olduğu özel durumlardır. Eğer doktorunuz kilo vermeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsa,SLIMPACK devam programını uygulayabilirsiniz.Önerilen programa farkla emzirme döneminde ara öğünleri 150 kalori olarak tüketmeniz gerekecektir. Doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Hamilelik Döneminde SLIMPACK Kullanılabilir mi?

Hamilelik döneminde aşırı kilo alımı bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu durumlarda doktorunuzun onayı ve uygun gördüğü beslenme programı ile SLIMPACK kullanımı uygun olabilir. Hamilelik yüksek düzeyde besin ihtiyacının olduğu bir dönemdir, bu nedenle doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir diyet programı uygulamayın.

SLIMPACK ürünlerini nereden satın alabilirim?

SLIMPACK ürünlerini eczanelerden satın alabilirsiniz.Sitemizdeki satış noktaları alanından size en yakın eczane bilgilerine ulaşabilirsiniz.  

Kadın ve erkeklerin SLIMPACK kullanımında farklılık var mıdır?

SLIMPACK başlangıç programının kullanım esasları kadın ve erkekler için aynıdır.Devam ve koruma programlarında öğlen tüketilecek serbest öğün menüsü farklılık gösterir.Öğle öğününde kadınlarda 500 kaloriyi ve erkeklerde de 700 kaloriyi aşmayacak sağlıklı besinler tüketilmelidir.Bu farklılığın sebebi erkeklerin kalori ihtiyacının daha fazla olmasıdır.Bu nedenle devam programında günlük ortalama kadınlarda 1200 kalori erkeklerde ise ortalama 1400 kalori alımını öneriyoruz.

Sorularımız olduğunda size nasıl ulaşabiliriz?

Sorularınız için bize 0216 888 0 111 no’lu medikal danışma hattımızdan ulaşabilirsiniz.SLIMPACK kullanım programı hakkında Nutrawell uzman diyetisyenleri tarafından size destek verilmekteidir.